İade & Değişim Kuralları


İade Bilgileri


Sanal Mağaza İade & Değişim Koşulları
 

Aşağıdaki koşullar yalnızca Sare Pırlanta Sanal Mağaza için geçerlidir:

Sarepirlanta.com Sanal Mağaza'da satışa sunulan mücevherlerin, fotoğraflarından çok daha güzel olduklarını mücevheri elinize aldığınızda siz de göreceksiniz.

Bununla birlikte, Sanal Mağaza'dan satın aldığınız ürünleri teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz. Yüzüğün içine yazı yazdırmış olmanız iadeye engel değildir.

Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının Sarepirlanta.com’a 30 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

Bildirim için iletişim formu’nu kullanabilirsiniz.

Sarepirlanta.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

 

 

Sanal Mağazada & Değişim Koşulları
 

Aşağıdaki koşullar yalnızca Sare Pırlanta  için geçerlidir:

Sare Pırlanta da tüm iade ve değişim prosedürümüz  6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanun incelenerek hazırlanmış, müşterilerimizin bu çerçevede sahip olduğu tüm haklar titizlikle gözetilmiştir. Sarepirlanta.com dan alınan tüm ürünler kullanılmadığı tespit edildiği durumda fatura tarihinden itibaren 30 gün içerisinde aşağıda yazılı koşullar çerçevesinde değiştirilebilir.

Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak  kişiye özel hale getirilen ( yüzük ölçü yapımı, bileklik ölçü değişimi, yazı yazma, farklı taşla üretim vb ) ürünlerin değiştirme ve iade kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

 
Kayıpsız değişim hakkından faydalanmak için yapmanız gereken ilk adım ;  satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte, 30 gün içerisinde Sare Pırlanta müşteri temsilcilerimizle iletişim kurarak ürününüzü değiştirmek istediğinizi belirtmenizdir.
 
Ürününüz iade yada değişim için uygun koşullara sahip ise,  hangi ürün grubuna ait olursa olsun Sare Pırlanta sanal mağazamızdan arzu ettiğiniz herhangi bir ürün grubundan değişim yapabilirsiniz.
 
Değişim yapılacak ürününüzün karşılığında arzu ederseniz anında bir ürün almayabilir, Sarepirlanta.com tarafından size verilecek hediye çeki sayesinde siz ya da sevdikleriniz daha sonra alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Değişim yaparak alacağınız ürün tutarı geri vereceğiniz ürün tutarının altındaysa aradaki fark için Sare Pırlanta size hediye çeki düzenleyerek yardımcı olacaktır.
 
Sertifikası kaybolmuş ürünlerde işlem yapmamız ne yazık ki mümkün olamamaktadır. Aldığınız ürünün sertifikasını dikkatle muhafaza etmenizi rica ederiz.